ІСТОРІЯ ОСВІТИ
Заступник директора школи, учитель географії Пришибської школи.
Народилася 7 березня 1935 року в селі Оболонь Оболонського району Полтавської області у багатодітній сім'ї. Після закінчення Оболонської семирічної школи у 1950 році вступила до Лохвицького педагогічного училища. Вже в 1954 році отримала направлення на роботу вчителем початкових класів у Кременчуцькому районі. Та в селах району на той час бракувало саме вчителів старших класів, тож довелося одразу після додаткових двомісячних курсів опановувати фах учителя фізичної культури і малювання в Кобелячківській семирічній школі. Знань, отриманих в педагогічному училищі катастрофічно не вистачало і молода вчителька вирішила продовжити навчання, вступивши в 1955 році на заочне відділення географічного факультету Харківського педагогічного інституту імені Г.Сковороди. Наступного року Галина Сергіївна перевелась до Харківського державного університету імені О.М.Горького, який закінчила в 1962 році за фахом «географія»….
Вже з 1957 року Кравцова Г.С. працює вчителем початкових класів та вчителем географії і малювання в 5-7 класах. З 1965 року її трудова діяльність продовжується у Пришибській середній школі, спочатку – учителем початкових класів, а з 1966 року – заступником директора школи. У 1969-1983 роках школа була восьмирічною і посаду заступника директора школи скоротили. Та з відкриттям середньої школи Галина Сергіївна повертається на цю посаду, залишаючись правою рукою директора школи аж до виходу на пенсію в 1990 році. Але залишається працювати в школі учителем, продовжує викладати географію до 1998 року...
Уроки, участь в олімпіадах, змагання, походи, екскурсії – всього не перелічити. Щороку з вихованцями вона вирушала у туристичні експедиції по рідному краю. Під час найбільшого, десятиденного походу юні туристи подолали 120-тикілометрову відстань. Відвідували визначні місця району, зустрічались з видатними його людьми, штурмували схили гори Пивиха, пили цілющу воду з природних джерел, ночували в палатках над Дніпром. Детальні звіти подавали для участі в районних та обласних туристичних зльотах, які не раз відзначали, як найкращі в області. Команда Пришибської школи під керівництвом Галини Сергіївни в 1984 році посіла ІІ місце на обласному туристичному зльоті. ЇЇ вихованці Черниш Сергій, Цисяк Ігор, Векленко Анатолій, Молдован Катя, Шепелевич Євген гідно представили район у конкурсах і змаганнях. Харбака Юрій був одним з кращих в області на змаганнях з орієнтування і топозйомки. Підготувала Галина Сергіївна й призера обласної олімпіади з географії. Її учень, Нусс Олександр, посів ІІ місце серед юних географів в 1991-1992 навчальному році.
Майже щороку з колегами та учнями подорожувала містами України і союзних республік: Київ, Полтава, Севастополь, Москва, Ульяновськ, Орджонікідзе, Таллін, Яремче, Мінськ, Орша, Хатинь, Волгоград, Грозний, Ленінград… Разом милувалися неповторними гірськими краєвидами Кавказу, Криму, Карпат. І щоразу повертались з новими захоплюючими враженнями, незабутніми спогадами.
Чимало молодших колег вважають і понині її своїм наставником і порадником. Вона щедро ділилась своїм багатим життєвим і педагогічним досвідом, прищепила любов до учительської праці своїй дочці. Людмила Кравцова працює учителем і заступником директора Семенівської школи.
43 роки педагогічного стажу має Галина Сергіївна. 43 рази йшла на свято Першого і Останнього Дзвоника, наче вперше. Завжди щиро вболівала за свою справу, жила інтересами школи, Різні посади довелось обіймати, різні предмети викладати, але головне покликання – учитель географії.
За високі педагогічні заслуги Кравцова Г.С. неодноразово нагороджувалась грамотами міністерства освіти УРСР, Полтавського обласного управління освіти, Кременчуцького районного відділу освіти. У 1985 році їй присвоєно звання «Відмінник освіти».
Тихо догорає вечір. Зірки заснули у синяві, а думки не сплять, не дають заснути вчительці, снують, мов павутиння на бабине літо. Спливли роки, діти виросли та розлетілися, мов птахи в різні боки. Хто в Пришибі не знає Галину Сергіївну? Приходять у гості люди, забігають подруги, кума частенько навідується. Інколи завітають учні, колеги, розкажуть про себе, розпитають про життя, про здоров'я і на душі одразу стає радісно. Не дарма прожила вік, залишила по собі яскравий слід в душах людей, яким віддала всю себе, забуваючи про себе, про власну сім'ю. Дякувати долі, що подарувала люблячих близьких. Чоловік, бувало, сам і поїсти зготує, і добрим словом зустріне, вислухає, підтримає, порадою допоможе, приголубить. А зранку – знову до роботи, до учнів, до колег. Така вона, енергійна, вимоглива і чуйна – справжній Учитель.
Коментарі
Дописати коментар