ІСТОРІЯ ОСВІТИ

Педагоги 
 
Кравцова Ганна Сергіївна

Заступник директора школи, учитель географії Пришибської школи.

Народилася 7 березня 1935 року в селі Оболонь Оболонського району Полтавської області у багатодітній сім'ї. Після закінчення Оболонської семирічної школи у 1950 році вступила до Лохвицького педагогічного училища. Вже в 1954 році отримала направлення на роботу вчителем початкових класів у Кременчуцькому районі. Та в селах району на той час бракувало саме вчителів старших класів, тож довелося одразу після додаткових двомісячних курсів опановувати фах учителя фізичної культури і малювання в Кобелячківській семирічній школі. Знань, отриманих в педагогічному училищі катастрофічно не вистачало і молода вчителька вирішила продовжити навчання, вступивши в 1955 році на заочне відділення географічного факультету Харківського педагогічного інституту імені Г.Сковороди. Наступного року Галина Сергіївна перевелась до Харківського державного університету імені О.М.Горького, який закінчила в 1962 році за фахом «географія»…. 

Вже з 1957 року Кравцова Г.С. працює вчителем початкових класів та вчителем географії і малювання в 5-7 класах. З 1965 року  її трудова діяльність продовжується у Пришибській середній школі, спочатку – учителем початкових класів, а з 1966 року – заступником директора школи. У 1969-1983 роках школа була восьмирічною і посаду заступника директора школи скоротили. Та з відкриттям середньої школи Галина Сергіївна повертається на цю посаду, залишаючись правою рукою директора школи аж до виходу на пенсію в 1990 році. Але  залишається працювати в школі учителем, продовжує викладати географію до 1998 року... 

Уроки, участь в олімпіадах, змагання, походи, екскурсії – всього не перелічити. Щороку з вихованцями вона вирушала у туристичні експедиції по рідному краю. Під час найбільшого, десятиденного походу юні туристи подолали 120-тикілометрову відстань.  Відвідували визначні місця району, зустрічались з видатними його людьми, штурмували схили гори Пивиха,  пили цілющу воду з природних джерел, ночували в палатках над Дніпром. Детальні звіти подавали для участі в районних та обласних туристичних зльотах, які не раз відзначали, як найкращі в області. Команда Пришибської школи під керівництвом Галини Сергіївни  в 1984 році посіла ІІ місце на обласному туристичному зльоті. ЇЇ вихованці Черниш Сергій, Цисяк Ігор, Векленко Анатолій, Молдован Катя, Шепелевич Євген гідно представили район у конкурсах і змаганнях. Харбака Юрій був одним з кращих в області на змаганнях з  орієнтування і топозйомки. Підготувала Галина Сергіївна й призера обласної олімпіади з географії. Її учень, Нусс Олександр, посів ІІ місце серед юних географів в 1991-1992 навчальному році.

Майже щороку  з колегами та  учнями подорожувала містами України і союзних республік: Київ, Полтава, Севастополь, Москва, Ульяновськ, Орджонікідзе, Таллін, Яремче, Мінськ, Орша, Хатинь, Волгоград, Грозний, Ленінград… Разом милувалися неповторними гірськими краєвидами  Кавказу, Криму, Карпат. І щоразу повертались з новими захоплюючими враженнями, незабутніми спогадами.

Чимало молодших колег вважають і понині її своїм наставником і порадником. Вона щедро ділилась своїм багатим життєвим і педагогічним досвідом, прищепила любов до учительської праці своїй дочці. Людмила Кравцова працює учителем і заступником директора Семенівської школи. 

43 роки педагогічного стажу має Галина Сергіївна. 43 рази йшла на свято Першого і Останнього Дзвоника, наче вперше. Завжди щиро вболівала за свою справу, жила інтересами школи, Різні посади довелось обіймати, різні предмети викладати, але головне покликання – учитель географії.

За високі педагогічні заслуги Кравцова Г.С. неодноразово нагороджувалась грамотами міністерства освіти УРСР, Полтавського обласного управління освіти, Кременчуцького районного відділу освіти. У 1985 році їй присвоєно звання «Відмінник освіти». 

Тихо догорає вечір. Зірки заснули у синяві, а думки не сплять, не дають заснути вчительці, снують, мов павутиння на бабине літо. Спливли роки, діти виросли та розлетілися, мов птахи в різні боки. Хто в Пришибі не знає Галину Сергіївну? Приходять у гості люди, забігають подруги, кума частенько навідується. Інколи завітають учні, колеги, розкажуть про себе, розпитають про життя, про здоров'я і на душі одразу стає радісно. Не дарма прожила вік, залишила по собі яскравий слід в душах людей, яким віддала всю себе, забуваючи про себе, про власну сім'ю. Дякувати долі, що подарувала люблячих близьких. Чоловік, бувало, сам і поїсти зготує, і добрим словом зустріне, вислухає, підтримає, порадою допоможе, приголубить. А зранку – знову до роботи, до учнів, до колег. Така вона, енергійна, вимоглива і чуйна – справжній Учитель.







Луценко Павло Пилипович  - директор школи
Луценко Ганна Євсимівна - учитель української мови та літератури, образотворчого мистецтва
Педагоги Божої Чоти
Ващенко Зінаїда Іванівна
Левченко (Потапенко) Віра Дмитрівна
Кравченко Євгенія Панасівна
Прокопенко (Земляна) Параска Никифорівна
Синяк Олександр Григорович


Із інформації про всі школи Кременчуцького повіту Полтавської губернії Київського навчального округу, 1890 рік:
Кобелячкiвське однокласне сiльське початкове народне училище Кобелячківської волості, засноване 1867 р.
«Помещается в общественном доме; на содержание училища отпускается от земства 460 р. и от общества 81 р. Учащихся - 76 мальчика и 8 девочки, окончили курс 6 мальчиков. Попечитель – казак Семен Матвеевич Оснач, с 1881 г. Учитель - Григорий Дмитриевич Сокологорский, окончил курс Полтавской духовной семинарии, в службе с 18 сентября 1886 г., жалование 200 р. Законоучитель – священник Дмитрий Стефанович Сокологорский, в настоящей должности с 1871 г., жалование 60 р. Учительница - Жозефина Осиповна Шиманская, имеет свидетельство на звание сельской учительницы, в службе с 11 декабря 1886 г., жалование 200 р. Земли для сада и огорода нет. Пению обучает местный псаломщик Захарий Осипович Капустянский, хор состоит из 12 человек»

Пришибське однокласне сiльське початкове народне училище Кобелячківської волості, засноване 1888 р. «Помещается в общественном доме; на содержание училища отпускается от земства 260 р. и от общества 136 р. Учащихся 53 мальчика и 2 девочки. Попечитель – казак Федор Федорович Пасько, в службе с 22 октября 1888 г. Учитель – Григорий Константинович Прихожий, окончил курс Полтавской духовной семинарии, в службе состоит с 1 ноября 1889 г., жалование 200 р. Законоучитель – Феодосий Григорьевич Лебединский, в настоящей должности с 22 февраля 1890 г., жалование 60 р. Пению обучает учитель Прихожий, и хор состоит из 20 мальчиков. Земли при училище нет».
Для порівняння: Час заснування - на понад 20 років! Фінансування. Кількість учнів, в тому числі - дівчаток! В За усіма показниками лідирує Кобелячок! Зате хор майже вдвічі чисельніший був у Пришибі!























Коментарі

Популярні публікації