Магія культурної сакральної спадщини

Вже зовсім скоро команда юних дослідників пошукової групи "ПЕРЛИНА" надасть свою роботу на розгляд журі обласного етапу цьогорічної Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді "Моя Батьківщина - Україна" за напрямом "Духовна спадщина мого народу"

Цього разу учні досліджували кургани рідного краю як об'єкти культурної сакральної спадщини.
Обрали таку тему не випадково. Адже ще влітку більшість з учасників проекту побували у Полтавському центрі охорони та дослідження пам'яток археології та стали учасниками віртуальної інтерактивної мандрівки до шаманського поховання бронзової доби з Гребінківського кургану.
Наша дослідниця - Дар'я Кобеляцька навіть надихнулася цією поїздкою на написаня роботи про таємниці Гребінківського кургану та вирішила презентувати його на V Всеукраїнській краєзнавчій  конференції "Мій рідний край, моя земля очима сучасників", яка відбулася у Миколаєві 7 листопада 2024 р.

Опрацювання джерел спонукало нас до подорожі  музеями Горішніх Плавнів, Кременчука та Дмитрівки. 
Особливо вразила нас розповідь наукової співробітниці Горішньоплавнівського  краєзнавчого музею Ірини Кракало у скансені "Святині".

Натомість вона отримала від нас інформаційний буклет ЦОДПА "ViRтуальність забутих предків: імерсивний світ шаманського поховання бронзової доби"
У Кременчуці дітлахи провідали кам'яну половецьку стелу з Єристівки, яка тепер прикрашає вхід до Кремнчуцького краєзнавчого музею. Дізналися про історію її переміщень теренами полтавського краю. Та ще й довірили кам'яному істукану свої потаємні бажання, які обов'язково мають здійснитися.

Від директора Дмитрівської філії краєзнавчого музею Оксани  дізнались про дослідження київським археологом Юрієм Шиловим унікальної пам'ятки саральної культурної спадщини - святилища Цегельня. 


Знайомство з матеріалами місцевого архіву   на засіданні шкільного гуртка "Музейна справа" відбулося завдяки співпраці з фахівцем Відділу освіти, культури, спорту та туризму виконкому Пришибської сільської ради.
Нашими науковими консультантами стали науковці Центру охорони та дослідження пам'яток археології - його керівник Вячеслав Шерстюк та Юлія Деркач.
Ретельне вивчення облікових карток пам'яток культурної  спадщини спонукало до створення наочності у вигляді діаграм, схеми та інтерактивних вправ за матеріалами проекту, електронного Зводу пам'яток Пришибської громади, а також виготовлення в майбутньому макету кургану у розрізі з різними типами поховань і зменшеною копією давньої половецької скульптури, у виготовленні якої зі скульптурної глини нам допомогла професійна художниця - Ганна Диба.


Коментарі

Популярні публікації