Мандрівка "У глибину віків"
Які таємниці приховують прадавні кургани рідного краю? Саме це вирішили з'ясувати члени пошукової групи "ПЕРЛИНА". На завершальному етапі роботи над дослідженням "Кургани як археологічні об'єкти культурної сакральної спадщини" вони вирішили провести візуальне обстеження самих курганів та ознак їх використання як культових споруд.
На південній околиці села Пришиб на кургані виявили антропоморфну стелу, характерну для поховань доби енеоліту- ранньої бронзи. Її наявність вказує на імовірність того, що поховання супроводжувалось проведенням ритуалів, пов'язаних іх тогочсними віруваннями.
Наступною локацією на нашому шляху став колишній хутір Лавриківка, де у одному з курганів археологи виявили поховання вождя з унікальною знахідкою - кам'яною сокирою, що, як вважають, була не лише зброєю, а й сакральним символом влади у тогочасному суспільстві. Тож присутність шаманів там теж не можна було виключати.
Проте побачити вдалось лише ознаки проживання тут мешканців до їх відселення у 1970-х роках (побутові речі, залишки будівель, електричних опор тощо)
На південній околиці села Єристівка нас чекав один з найвищих курганів Лівобережжя - Єристівська могила, висотою понад 10 м
На його вершині зберігся металевий тригопункт. Звідси відкривається велична панорама. Навіть щільні зарості чагарника не завадили нам побачити відділені численні кургани, що чекають своїх дослідників та приховують нові таємниці і відкриття.
Коментарі
Дописати коментар